ARCHÍV📚

1999 - 2019

🙂 2008 - SVADEBNÍ OMÁČKA

🤩 2005 - HRACHOVÁ POLÉFKA

😉 2001 - DR. ALFA

😘 1999 - DIEŤA Z BETLEHEMA

-------------------------

-------------------------

-------------------------

Mobirise
KURNÍKŠOPA

komédia v 3 dejstvách v záhoráckom nárečí

Autorom hry je Jozef Ovečka, ktorý sa snažil v komédii zachytiť rozmary ľudskej povahy. A záhorácke nárečie je veľmi krásne práve v jeho írečitej bohatosti. Teda i táto hra je dôkazom, že "záhoráčtina" je hodná umenia. 

Mobirise
BREVIÁR TECINY FRANCINY - 2017

dráma s ľúbostným motívom a ľudovými piesňami 

Autori Martin Bartoš a Andrej Lacko napísali scenár podľa skutočných príbehov ľudí zo Zohoru z roku 1944/45, ktorí na vlastnej koži zažili prechod frontu našou obcou. Ale dej nieje len o vojne, ale predovšetkým láske ktorá pretrvá naveky. 

Mobirise
VEĽKÝ KLENOTNÍK - 2017

komédia s kriminálnou zápletkou so živým spevom
OBNOVENÁ PREMIÉRA

Paríž, nóbl smotánka, diamanty kontra lupič klenotov. Ale, ako to už býva, i ten najdokonalejší plán, má svoje slabé miesto. A ktoré to bolo? Čo môže byť silnejšie, ako vlamačské nástroje a drahšie, ako diamant nesmiernej hodnoty? Pravá láska.

Mobirise
ČERTOVA ČIŽMA - 2016

veselá rozprávka nielen pre deti ale aj pre dospelých

Námetom pre túto hru sa stala hra „Jak vyletel čert z kúže ven“ od Jaroslava Koloděje. Hru sa podarilo upraviť a prepísať do záhoráčtiny s názvom Čertova čižma. Doprevádzaná živým spevom.

Mobirise
VEĽKÝ KLENOTNÍK - 2013

komédia s kriminálnou zápletkou so živým spevom

Scenár maďarských autorov Karinthy Frigyesa, Majoros Istvána sa začína uprostred noci, kedy sa lupič rozhodol vylúpiť trezor najbohatšiemu mužovi Paríža a ukradnúť mu veľký „BIELY“ diamant prezývaný „SINASTRA“. Klenot nesmiernej hodnoty, nájdený a dovezený z Afriky. 

Mobirise
SVADEBNÍ OMÁČKA - 2008

komédia v krojoch s ľudovými piesňami 

Andrej Lacko a Miroslava Martinkovičová napísali komédiu v záhoráckom nárečí. Námetom sa stalo pokračovanie životných príbehov Aničky a Janka z prvej časti a priblížiť ďalšiu tradíciu zabíjačky pred ich pripravovanou svadbou.

Mobirise
HRACHOVÁ POLÉFKA - 2005

komédia v krojoch s ľudovými piesňami

Cieľom autora bolo ukázať niekdajší život v Zohore súčasnej generácii. Poukázať na ľubozvučnosť a krásu miestneho nárečia. Priblížiť tradíciu, domáce zvyky, tradičné folklórne tance i miestny ľudový kroj. Lebo to je to pravé bohatstvo našej dediny. A zároveň potešiť tých, čo žijú a pamätajú dobu ich mladosti.

Mobirise
DR. ALFA - 2001

tanečno-divadelné predstavenie

Cieľom scenáristu, bolo mladým rovesníkom opäť plasticky priblížiť čo sa deje vo vnútri človeka po duševnej a psychickej stránke, pozitívnym pôsobením viery v Boha v kontre s negatívnymi následkami užívania drog. Dej sa odohráva v súčasnosti v dvoch paralelných svetoch. 

Mobirise
DIEŤA Z BETLEHEMA - 1999

muzikál 

Námet čerpaný z Biblie. Cieľom autora bolo plastickým obrazom v mystickom priestore priblížiť divákom, jednu z hlásaných Božích právd. Dej sa odohráva pred viac ako 2000 rokmi v malej dedinke Nazaret keď sa narodil Spasiteľ sveta, menom Ježiš. 

© 2021 ŠÁCHOR, o.z. 

Website was built with Mobirise