KULISY

Námetom pre túto hru sa stala hra „Jak vyletel čert z kúže ven“ od Jaroslava Koloděje. Hru sa behom mesiaca podarilo upraviť a prepísať do záhoráčtiny s názvom Čertova čižma. V júni roku 2015 mohli začať prvé čítačky a následne prvé skúšky na javisku. Boli oslovení noví herci. Hrať rozprávku bolo jedným zo želaní hercov. Vymysleli sa drevené rozkladacie stromy a dom. S peklom sme si trochu potrápili hlavy. Malo byť červené, zaplniť celé javisko a hlavne, aby to bolo lacné a krásne. Nakoniec pomohla červená jutovina doplnená o reflexné bodky. Zaujímavou rekvizitou bolo pojazdná maketa flašinetu. Ako základ sme použili starodávny detský kočík, ktorý nám venovali manželia Osvaldíkovci. Výroba, alebo kúpa hrajúceho flašinetu by bola príliš drahá. Najvtipnejšou rekvizitou boli nafukovacie gitary, na ktorých hrali speváčky, ako čertice. 

KOSTÝMY

Začalo sa pracovať na nových kostýmoch, čo bola náročná úloha. Pretože sa jednalo o rozprávku a bolo potrebné obliecť všetkých hercov nanovo a nebolo možné si požičať kostýmy z iných našich hier. Najkreatívnejšie kostýmy mali čerti. Úlohou bolo vytvoriť čertov, akých sme ešte nikde nevideli. Snáď sa nám to podarilo. Najdrahšiu látku na kostým mala ježibaba Jozula. Technicky náročným na výrobu bol kostým gašparka. Bol poskladaný z viacerých druhov látok. K tomu všetkému náležal výber látok, na ktoré sme mali šťastie. V metrovom textile mali všetko, čo sme potrebovali.

HUDBA

Veľkým otáznikom však ostávala hudba. Čím osloviť detského diváka, ale zároveň niečím zaujať aj dospelého? Nakoniec padlo rozhodnutie osloviť rockovú kapelu ACES, ktorá v tom čase sprevádzala vystúpenia v divadle na Novej scéne v Bratislave. Spolupráca bola skvelá. Hudbu zložili oni a následne sme ich nahrávali v zvukovom štúdiu. So živou kapelou máme skúsenosti a mať ju naživo pri vystúpeniach je niečo krásne. Ale skupina ACES bola profi kapela a hrala na profi scéne. Nebolo ani času, aby si dovolili s nami hrávať. Nácviky hudby a skúšky hercov začali až v marci 2016. Keď už bola hudba hotová otázkou bolo, kto bude okrem Nelky spievať? Pretože jedna z piesní bola zložená pre iný typ hlasu. Bolo potrebné nájsť speváčku, ktorej sedí tento part. Podarilo sa a speváčka sa našla, aj keď nebola zo Zohoru.

© 2021 ŠÁCHOR, o.z. 

This page was designed with Mobirise themes