KULISY

Kulisy sme sa snažili využiť z pôvodných hier. A tak sme natreli steny z opačnej strany a doplnili rôznymi zásuvnými modulmi, ktoré nám držali ušité okná. Tým pádom sme vedeli urobiť veľkú scénu, ktorá sa dala v pár sekundách zmeniť a taktiež pri presúvaní na iné javisko zbaliť do malého autíčka a previezť. Pri ostatných zmenách kulís sme použili staticko-dynamickú stenu (tiež niečo nové), kde ostáva v strede scény statická stena naprieč celým javiskom a na jednotlivé segmenty sme ukladali gumené fólie s potlačou danej scény. Pri zmene scény sa na pôvodnú radu gumených kobercov navliekla ďalšia rada s inou potlačou. 

KOSTÝMY

Výzva bola veľká pri tvorbe kostýmov, najme pre postavu Celin, ktorá mala byť v "nóbl šatách" podľa tej doby Parížskej smetánky. Mnoho kostýmov sme zháňali aj v second-hande. Niečo nám ušila Darina Švitlerová. Už samotná predstava, že speváčky sa predstavia v úplne novom svetle – Gangster BAND, ako mafiánky, si nevedeli nikto predstaviť. Speváčky si napokon elegantné kostýmy s kravatkou, klobúkom a rukavičkami zamilovali.

HUDBA

Hudbu pre naše speváčky skomponoval náš rodák a hudobník Dominik Haramia a texty pre jednotlivé piesne napísala Magdaléna Ščasná. Počas premiéry sme urobili vo vestibule KD aj malú výstavu s fotografiami a života jednotlivých postáv tejto hry. Ako žijú, kde sa pohybujú a čo o nich napísala denná tlač. 

Toto bude asi smer ktorým sa budeme pri výrobe kulís uberať.

Najkrajšou rekvizitou tejto hry bol spomínaný DIAMANT brúsený v tvare KO-HI-NOR o veľkosti až 8 cm. A taktiež diamantový náhrdelník vyrobený z kryštálov skleného lustra. 

© 2021 ŠÁCHOR, o.z. 

Created with Mobirise web templates