🌘 NOC DIVADIEL - 2018

Mobirise

DISKUSIA S HEREČKAMI SND

Sobota 17. novembra bude výnimočným dňom z viacerých dôvodov. Okrem toho, že bude mať meniny Klaudia a pripomenieme si Deň boja za slobodu a demokraciu, na tento deň pripadla Noc Divadiel. Toto podujatie sa koná každoročne, vždy tretiu novembrovú sobotu, keď program v divadlách na celom Slovensku plynie až do neskorej noci. Myšlienka spoločného podujatia vznikla na podnet francúzskych divadelných umelcov a prvýkrát sa ako pilotný program realizovala 25. októbra 2008 v Detskom divadle Dubrava v Záhrebe a v Šibenskom divadle. Možnosť prezentovať divadelný program aj inak, ako počas všedných dní, spája každý rok stovky divadiel a tisícky divákov po celej Európe.
Tento ročník Noci divadiel bude špecifický. Okrem dátumu, ktorý tohto roku pripadol na deň, keď si pripomíname udalosti Nežnej revolúcie, sa bude Noc divadiel niesť v česko-slovenskom duchu. Pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky bude témou Noci divadiel spolupráca českých a slovenských divadiel. Program Noci divadiel 2018 sa bude odohrávať v 28 slovenských mestách a vo viac ako 50 divadlách po celom Slovensku. Noc divadiel je výnimočné podujatie, ktoré vytvára veľkú divadelnú rodinu a okrem profesionálnych umelcov zapája aj ochotnícke súbory. Počas Noci divadiel môže divák skúmať, objavovať a zapájať sa do diania, či sa len príjemne usadiť, vnímať a nechať sa unášať divadlom počas celej noci. 

DS ŠÁCHOR si v spolupráci so SND pripravilo diskusiu s hviezdnymi herečkami Slovenského národného divadla. Naše pozvanie prijali ZUZANA KOCÚRIKOVA A BOŽIDARA TURZONOVOVA. VEĽMI PEKNE ĎAKUJEME :) .

Motto festivalu: "Né odchádzat za kultúru do mjesta či kukat do facebóku...,
ale nech nás mjesto a svjet čuje a dojde za nama do Zóhru."

© 2021 ŠÁCHOR, o.z. 

This page was started with Mobirise templates